Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Суддя спікер А.Потапенко 17 вересня 2020 року взяв участь у Вебінарі на тему: «Регулювання роботи та призначення на посади у судових органах - відмінності підходів у країнах ЄС», що був організований Національною школою суддів України спільно з Консультативною місією Європейського Союзу.
Напочатку заходу зі вітальними словами виступили модератор вебінару – ректор Національної школи суддів України М.Оніщук, голова Верховного Суду В.Данішевська, голова Вищої ради правосуддя А.Овсієнко, голова Ради суддів України Б.Моніч, Голова підрозділу з питань прокуратури й судоустрою Консультативної місії ЄС пан Франческо Флоріт.
Перша доповідь пана судді Френка Кларка, Голови Верховного Суду Ірландії була присвячена особливостям організації роботи Судової ради Ірландії, яка за функціями схожа до Вищої ради правосуддя, що діє в Україні. Цікавою відмінністю у дисциплінарних процедурах було те, що у Судовій раді Ірландії впроваджується інститут примирення у дисциплінарних справах, де є несуттєві звинувачення.
Наступна доповідь пана судді Джорджа Бермінгема, Голови апеляційного суду була присвячена особливостям призначення на посади у судових органах Ірландії. Під час доповіді було проведено екскурс у історію законодавчих змін щодо призначень на посади у судових органах, що відбувались в Ірландії.
Заключна доповідь пана Філіппо Донаті, Члена Вищої судової ради Італії, Президента Європейської мережі судових рад стосувалась особливостям роботи Вищої судової ради Італії та Європейської мережі судових рад. Вища судова рада Італії складається з 27 членів, яка має широкі повноваження щодо суддів та захищає зовнішню і внутрішню незалежність суддів. Європейська мережа судових рад це орган, який об’єднує всі ради юстиції країн-членів Європейського Союзу та представляє їх в ЄС. Вона підтримує незалежну, але все ще підзвітну судову систему та започатковує найкращі практики, щоб дати змогу судовій системі здійснювати правосуддя вчасно та ефективно на користь всім. За керівними рекомендаціями Європейської мережі судових рад, національні судові ради повинні складатися з більшості суддів, обраних самими суддями. Головний принцип усіх судових систем Європейського Союзу є забезпечення незалежності та неупередженості суддів.
Наприкінці вебінару очільники органів в системі правосуддя України спільно зі спікерами вебінару очільниками судових органів Ірландії та Італії виявили наміри щодо подальшої співпраці, майбутніх зустрічей з метою обміну позитивним досвідом.