Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Державна судова адміністрація затвердила Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв'язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду.
Відповідний наказ ДСА № 169 було прийнято 8 квітня 2020 року.
Порядок прийнято на виконання Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)".
Згідно із зазначеним Законом під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись за допомогою ЄЦП в Системі (EasyCon) на офіційному веб-порталі судової влади України (www.court.gov.ua) та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за 5 днів до судового засідання.
В заяві учасник справи обов’язково вказує:
Заява учасника про в день її надходження до суду реєструється в автоматизованій системі документообігу суду та передається відповідному головуючому судді.
Головуючий суддя приймає рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності у суді відповідної технічної можливості. Про зазначене рішення обов’язково повідомляють учасника справи.
Ризики технічної неможливості участі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксуються судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відеозапису. Здійснення фіксації забезпечується секретарем та починається з моменту оголошення головуючим суддею про початок її проведення.
Для здійснення якісного запису всі учасники судового засідання повинні висловлюватися голосно і виразно.
Прес-служба Ржищівського міського суду Київської області