flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Збори суддів Ржищевського міського суду обговорили рішення Вищої ради правосуддя №1418/0/15-24 від 09.05.2024 "Про вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя".

23 травня 2024, 14:02

22 травня 2024 року в Ржищевському міському суді Київської області відбулися збори суддів. На зборах суддів суду були присутні голова суду – Юрченко С.О., судді Потапенко А.В. та Павленко Р.М. Суддя Козіна С.М. була відсутня на зборах у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю. До участі у зборах суддів були запрошені керівник апарату суду – Гаращенко О.В., заступник керівника апарату – Осадчий Ю.А., помічник голови суду (член інвентаризаційної комісії) – Кріпак І.О., головний спеціаліст  (голова інвентаризаційної комісії) – Моргун О.В.

На порядок денний зборів суддів було винесено такі питання:

  1. Обговорення Рішення Вищої ради правосуддя №1418/0/15-24 від 09.05.2024 "Про вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя".
  2. Різне.

Головуючий на зборах Юрченко С.О. з першого питання порядку денного доповів,                 що рішенням Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 27 березня 2024 року №911/2дп/15-24 суддю Ржищевського міського суду Київської області Козіну С.М. притягнуто до дисциплінарної відповідальності та застосовано до неї дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення судді з посади. Підставою ухвалення такого рішення стали дії судді під час розгляду заяв іноземних громадян про встановлення факту народження чи проживання їхніх родичів на території України. Під час розгляду об’єднаної дисциплінарної справи стосовно судді Козіної С.М. виявлено факти, які вказують на загрозу незалежності суддів, авторитету правосуддя та довірі як до конкретного судді, так і до судової системи загалом.

З огляду на викладене Вища рада правосуддя вирішила: 

  1. Внести до Офісу Генерального прокурора подання про виявлення та притягнення до встановленої законом відповідальності осіб, які вчинили дії, що підривають авторитет правосуддя, зазначені в рішенні Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 27.03.2024 року № 911/2дп/15-24 «Про притягнення судді Ржищевського міського суду Київської області Козіної С.М. до дисциплінарної відповідальності».
  2. Звернутися до Державної судової адміністрації України щодо призначення в межах повноважень та проведення перевірки організаційного забезпечення діяльності Ржищевського міського суду Київської області, а також проведення аудиту належного автоматизованого розподілу в місцевих загальних судах за 2019-2023 роки справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення, які стосувалися питань, пов’язаних із громадянством України.
  3. Запропонувати апеляційним судам здійснити аналіз судової статистики, вивчити та узагальнити судову практику за 2019-2023 роки щодо розгляду справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення, які стосувалися питань, пов’язаних із громадянством України.
  4. Запропонувати місцевим загальним судам на зборах суддів обговорити зазначені в цьому рішенні обставини.

Головуючий на зборах суддів Юрченко С.О. наголосив, що в Ржищевському міському суді Київської області нульова толерантність до дій судді Козіної С.М., кваліфікація таких дій та обставин належить до компетенції правоохоронних органів. Установлені Вищою радою правосуддя дії судді Козіної С.М. несуть загрозу забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя. Довіра та повага до судової влади – гарантія ефективності системи правосуддя. Повага до авторитету судів – вимога європейських стандартів для демократичних держав, невід’ємна умова публічної довіри до судової влади, а в більш широкому значенні – довіри до норм права та держави загалом. Авторитет судової влади служить загальному зміцненню авторитету державної влади.

Секретар зборів суддів Потапенко А.В. наголосив, що запропоновані Вищою радою правосуддя здійснення апеляційними судами аналізу судової статистики, вивчення та узагальнення судової практики за 2019-2023 роки щодо розгляду справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення, які стосувалися питань, пов’язаних із громадянством України,               є нагальними та допоможуть виявити недоліки у застосуванні судами норм матеріального і процесуального права з метою забезпечення однакового застосування норм права при вирішенні цієї категорії справ.

У результаті обговорення Рішення Вищої ради правосуддя, судді та колектив суду дійшли спільної згоди, що будуть надавати максимальне сприяння при здійсненні всіх процесуальних дій як правоохоронними органами у разі проведення відповідного розслідування, так і при проведенні Державною судовою адміністрацією України перевірки організаційного забезпечення діяльності суду, а також перевірки (аудиту) в суді за 2019-2023 роки справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення, які стосувалися питань, пов’язаних із громадянством України.

У питанні “Різне” було обговорено можливі варіанти визначення технічного стану службових автомобілів, що перебували у матеріально відповідальної особи – судді Козіної С.М. та підлягають списанню, залучення для вирішення цих питань незалежного експерта.                    Також було обговорено питання облаштування робочого кабінету для новопризначеного судді Павленка Р.М., забезпечення його комп’ютерною технікою, організацію залучення нових працівників апарату суду (помічника судді, секретаря судових засідань) тощо.

 

       Пресслужба суду